Araç Kimliklendirme Yazılımı.

Entegre Tesis Çözümleri ve Entegre Tesis Yönetimi.

Araç Kimliklendirme Yazılımı.

Sizlere Uygun Çözümlerle.

Günümüz itibarıyla devlet kurumları, özel sektör binaları ve özel standartlara haiz işleyen kampüslerin korunmasında fiziki bazı yeni teknoloji güvenlik önlemlerinin kullanılması oldukça önemli bir hale gelmiştir. Özellikle yumuşak hedefler adı verilen ve çok sayıda insanın günlük olarak erişimine açık tesislerin (Meydanlar, Alışveriş merkezleri, Bankalar, Spor tesisleri vb.) terörizmin iştahını kabartması da yeni nesil önlemlerin önünü açmıştır.

Kampüslere erişimde sıklıkla kullanılan araçların tanınması ve uygun bir şekilde kullanılması, kampüs güvenliğinin büyük bir parçasını oluşturmaktadır. Diğer taraftan trafiğin akışkan olduğu yollar, geçiş noktaları ve kontrol noktalarında da araçların tanınması ve bazı kriterlere göre takibinin yapılması da büyük önem arz etmektedir.

Firma olarak geliştirdiğimiz sistem ile hem sabit bir kampüs hem de akışkan bir yol üzerinde; plaka tanıma, araç marka-model ve renk tanıma, araç altı görüntüleme, yolcu biyometrik yüz tanıma yapabilen ve sistem entegrasyonu yetkili birimler ile eşleşmiş bir yapı oluşturulmuştur.

Plaka Tanımlama Sistemi
Tek tek ya da toplu olarak eklenecek araçlar ile oluşturulan beyaz ya da kara listeler ile kameralardan gelen plakaların kontrol edildiği, tüm geçiş işlemlerinin kayıt altına alındığı, geriye dönük olarak plaka bazında işlem sorgulaması yapılabildiği ve sonuçların raporlanabildiği, plaka ile araç kayıt sorgusu yapılabilen ve aracın bulunduğu listenin ve diğer bilgilerinin değiştirilebildiği bir sistemdir.

Araç Marka-Model ve Renk Tanıma Sistemi
kameralar ile alınan görüntüler ile görüntü işleme işlemleri yapılarak Derin öğrenme teknikleri ile beslenmiş bir sistem ile marka, model ve renk bilgilerinin tespitine yönelik bir sistemdir. Araç altı görüntüleme sistemleri, bir geçiş noktasında yer alan kamera ile araçların altının görüntülenmesi ve bu görüntü ile kaynak (eski ya da bilinen) resmin karşılaştırılmasına dayanan ve olası bir majör farklılıkta alarm üreten görüntü işleme yöntemidir.

Biyometrik Yüz Tanıma
Şoför mahallindeki kullanıcının yüz bilgisinin alınarak, ön işleme, yüz tespiti ve kimliklendirilmesine dayanan ve olan bir tanımlama sistemidir.

Hizmetlerimiz

  • Keşif

  • Projelendirme

  • Keşif Listesi (BOQ)

  • Malzemelerin Temini & Taahhüt

  • 7/24 Destek

Kullanım Alanları

  • Kritik Kampüsler

  • Oteller

  • Servis Giriş Çıkış Sağlanan Endüstriyel Tesisler

  • Yüksek Güvenlikli İş Merkezleri

  • Serbest Bölgeler (Gümrük)

Referanslar.