Görüntü İşleme Teknolojileri ile Yumuşak Hedeflerde Güvenlik Uygulaması.

İnsan Analizi, Cansız Analizi, Hareket Analizi Çözümleri.

Görüntü İşleme Teknolojileri ile Yumuşak Hedeflerde Güvenlik Uygulaması.

Sizlere Uygun Çözümlerle.

Dünya’da gittikçe değişen ve kullanım niceliği artan otomasyon ve analiz sistemleri, mevcut sistem içerisinde görüntü işleme, kamera entegrasyonu gibi sistemlerde de kullanılmaktadır. Gittikçe karmaşıklaşan güvenlik sistemlerinde ise, yaşanan teknolojik gelişmeler nedeniyle; radikal, yenilikçi ve gelişimsel yaklaşımlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Kalabalık alanlar, meydanlar, tesisler ve özel yerlerde bulunan güvenlik uygulamaları, çoğunlukla insan gücüne dayanan, kolay rapor edilemeyen, beşeri hataya açık, hantal sistemlerdir.
Amacımız, kontrol ve güvenlik alanlarında otomasyon, analiz ve biyometrik doğrulama-tanımlama kullanarak maksimum hız, doğruluk ve güvenliği sağlamak, kolluk kuvvetleri ve kullanıcılar için en iyi çıktıyı yaratmaktır. Sistemin en önemli avantajı; fiziksel, elektronik ve yazılım yapılarının bütüncül olarak entegre edilmesidir. Sistem, güvenlik tercihlerine göre terzi modeli ile esnek bir yapıda çalışır.

Kalabalık Alanda Yüz Tanıma ve İnsan Tespiti
Yüz tanıma bir biyometrik kimlik belirleme teknolojisidir ve bilişim teknolojilerinin bir parçasıdır. Yüz Tanıma Sistemleri, teorik olarak kalabalık bir insan grubunda, belirli kara listeler üzerinden tarama amacıyla da kullanılabilir. Kalabalık bir toplumda, herkesi belirli derecelik bir açıdan anında tanıma ve ayrıştırma özelliği ile çalışan, bir veri tabanı ve izleme listesi sayesinde uyarılar yapabilen, mobil uyumlu, yüz tanıma ve bilgi akışı sistemleri, yumuşak hedeflerin korunması için gereklidir.

İnsan Analizi Tespiti
Kalabalık takibinde farklılık yaratan İnsan Analizi, yüz tanıma ve kara liste takibine ek bir güvenlik katmanı sağlar. Örneğin, kara listede olmayan bir şahsın, bir yumuşak hedef etrafında, farklı günlerde defaten görülmesi, olası bir keşif eylemine işaret edebilir. Yine aynı şekilde, yüz bilgisi alınan bir şahsın, farklı konumlardaki ortak yumuşak hedeflerin etrafında görülmesi de olası bir eylem hazırlığına dikkat çekebilir.

Cansız Analiz Tespiti
Sistemde kullanılacak kameraların bakış alanı bölgesinde oluşabilecek olumsuz durumlarda devreye giren sistemler tasarlanacaktır. Akıllı davranış analizleri, sınır ihlali analizi (sanal hat), hareket algılama analizi, terk edilmiş nesne ve nesne kaybolma algılama modülleri bulunacaktır.

Sınır İhlali Tespiti, Sanal Sınır Hattı
Bu analizde sistem, tüm çevreyi güvenlik görevlisine ihtiyaç duymadan korumakta ve gerekli birimleri devreye sokabilmektedir. Kameraların görüş alanı içerisinde oluşturulacak olan sanat hat boyunca, nesnelerin büyüklüğüne bağlı olarak geçiş yapılması durumunda devreye giren analizdir. Bu analiz erken uyarı olarak da tanımlanabilir. Operatör ekranına bilgi, uyarı sireni, sesli anons, e-mail, aydınlatmaların aktif edilmesi, güvenliğin yönlendirilmesi gibi birçok senaryo oluşturulabilir.

Hareket Algılama Tespiti
Kameraların görüş alanındaki bir bölgede veya tamamında olan hareketler için kullanılır. Erken uyarı olarak da tanımlanabilir. Operatör ekranına bilgi, uyarı sireni, e-mail, aydınlatmaların aktif edilmesi gibi birçok senaryo oluşturulabilir.

Terk Edilmiş ve Kaybolan Nesne Tespiti
Kameraların bakış alanı içerisinde belirlenen gölgelerde, nesnelerin kaybolması, alınması veya bırakılması gibi durumlarda devreye giren analizdir. Bu analiz erken uyarı olarak da tanımlanabilir. Operatör ekranına bilgi, uyarı sireni, e-mail, aydınlatmaların aktif edilmesi gibi birçok senaryo oluşturulabilir.

Hizmetlerimiz

  • Keşif

  • Projelendirme

  • Keşif Listesi (BOQ)

  • Malzemelerin Temini & Taahhüt

  • 7/24 Destek

Kullanım Alanları

  • Kalabalık Alanda Yüz Tanıma ve İnsan Tespiti

  • Cansız Analiz Tespiti

  • Sınır İhlali Tespiti, Sanal Sınır Hattı

  • Hareket Algılama Tespiti

  • Terk Edilmiş ve Kaybolan Nesne Tespiti

Referanslar.