Algılama Sistemleri.

Kullanışlı, Pratik, Doğru ve Daha Akıllı Sistem Çözümleriyle.

Yangin-alarm-algilama-panel-siren-buton-ihbar-güvenlik-sistem

Yangın Algılama Sistemleri.

Yangın Algılama Sistemi Nedir, Nerelerde, Neden Kullanılır ?

Yangın algılama sistemleri, yangın söndürme sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Yangın algılama sistemi ile sisteme sinyal gönderilir. Yangın söndürme sisteminde kurgulamış olduğunuz olması gereken senaryo veya senaryolara göre sisteminiz devreye girer ve sizlerin güvenliğini sağlarız.

Yangın Algılama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Standartlara göre kullanımları

Konutlar hariç, kat alanı 400 m2’den fazla olan 2-4 kat arasındaki bütün binalarda, Konutlar hariç, kat sayısı dörtten fazla olan bütün binalarda, Konutlar dahil bütün yüksek binalarda kullanılmalıdır.

Kısacası hayatımızın her noktasında algılama sistemleri kullanılmaktadır.

Yangin-alarm-algilama-panel-siren-buton-ihbar-güvenlik-sistem
yangin-algilama-buton-tunnel-adresli-konvansiyonel-ex-proof-lineer ısı sistemler

Yangın Algılama Sistemlerinin Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

EN-5414 ve/veya NFPA 72’ye uygun.

Binada veya yapıda otomatik veya manuel çalışan diğer gazlı, kuru kimyevi tozlu veya benzeri sabit söndürme sistemi bulunuyor ise, bunların devreye girdiği, yangın alarm sistemi tarafından otomatik olarak algılanmalıdır. Bunu sağlamak için, söndürme sisteminin devreye girdiğini bildiren kontak çıkışları yangın alarm sistemine giriş olarak bağlanır.

Bir yangın algılama ve uyarı sisteminin devreye girmesi hâlinde, sesli ve ışıklı olarak veya data iletişimi ile alarm verme;

Ana kontrol panelinde ve diğer izleme noktalarındaki tali kontrol panellerinde veya tekrarlayıcı panellerde sesli, ışıklı veya alfa nümerik göstergeleri şekilde olmalıdır.

Yangın Algılamanın Önemi Nedir?

Eğitimli kişilerle yangına erken müdahale.

Binanın kullanılan bütün bölümlerinde yaşayanları yangın veya benzeri bir acil durumdan haberdar etmek için sesli ve ışıklı uyarı cihazları bulunmalıdır.

Binada bulunan yangın ve acil durum mücadele ekiplerinin uyarılması ve itfaiyeye haber verilmesi için sesli ve ışıklı uyarı cihazları ve direkt hatlar veya diğer iletişim ortamları üzerinden data iletişimi ile yapılır.

Yangin-alarm-algilama-panel-siren-buton-ihbar-güvenlik-sistem

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri.

En Yaygın Yangın Algılama Sistemidir.

Konvansiyonel yangın algılama sistemleri ufak alanlarda etkilidir. Toplam metrekaresi 50 m2 – 100 m2 olan alanlarda kullanılması uygundur. Çoklu adetlerde maliyeti daha yüksektir. Çünkü maksimum 20-40 aralığında cihaz bağlanabilir.

Konvansiyonel yangın algılama sisteminde kablo geriye dönmez bu yüzden paneldeki hangi cihazın arızalandığını bulmak zordur. Bu yüzden çoklu dedektör seçiminde adresli yangın algılama sistemi kullanılmasını öneriyoruz.

Adresli Yangın Algılama Sistemleri.

Önerilen Sistem.

Konvansiyonel yangın algılama sisteminden farklı olarak gönderilen loop hattı tekrar panele bağlanır. Bu şekilde hangi dedektörün arıza yaptığı bilgisi panele geri gelir.

Gelen bu bilgilerle birlikte dedektörün bulunması, bakımı ve onarımı daha az maliyetlidir.

Standartlara uygun şekilde yangın algılama sistemini projelendirip, montaj ve taahhüt, bakım ve onarımlarını sizlere sunuyoruz.

Lider Sistem Adreslenebilir Algılama ve Söndürme Sistemi

Özel Çözümlü Sistemler.

Tesise Özel Çözümlerle donatılan Yangın Algılama Sistemi.

Tesisinizde tüm lokasyonları aynı anda ve aynı merkezden telefondan tabletten kontrol imkanı sağlıyoruz.

Güvenli Tesisin tüm ilkelerini yerine getiriyoruz. Yaptığınız yatırım maliyetlerin tamamını işlerin takibi tarafımızdan yapıldığı için, eleman, işletme ve cihaz giderleriniz olmayacaktır. Bu da çok hızlı yaptığınız yatırımları faydaya çevirdiğinizi gösterir.

Yaptığınız en büyük yatırım size kalan zaman olacaktır.

Hırsız alarm Sistemleri & CCTV Video Kayıt Sistemleri.

Güvenli Yazılımlarla.

Sizler için sunmuş olduğumuz bu hizmetlerde tesisinize başka bir firma almadan komplike bir şekilde yazılımları kendimiz yazarak sizlere hizmet ediyoruz.

Sunmuş olduğumuz bu hizmette terzi gibi yazılımda istediğiniz her modülü seçebilirsiniz.

Koruma sistemimiz bütün fabrikanızı/tesisinizi kapsıyor. Tüm alanın güvenliği bizlere emanet.

Referanslar.